پورتال سازمانی

پرتال سازمانی

پورتال هوشمند

کد خبر : ۵۳۶۷  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ 
کد خبر : ۵۳۶۵  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ 
کد خبر : ۵۳۶۴  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ 
🔹 مراسم اختتامیه نخستین جشنواره خوانش متون نظم و نثر کهن ادبیات فارسی موسوم به «پنجه آفتاب» با افتخار آفرینی هنرجوی فرهنگسرای سپهر اوشان همراه بود.
کد خبر : ۵۳۶۳  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ 
کد خبر : ۵۳۶۲  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ 
کد خبر : ۵۳۶۱  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ 
ریاحی شهردار این شهر در پیامی با ابراز خرسندی از برگزیده شدن شایسته جناب اقای عزیزیانی به عنوان قاضی نمونه در سال ۱۳۹۹ از سوی سید ابراهیم رییسی رییس جمهور منتخب و رییس اسبق قوه عدلیه، وی را ا ...
کد خبر : ۵۳۶۰  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ 
رضا ریاحی شهردار اوشان، فشم و میگون در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه‌های شهرداری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: باتوجه به شیوع گسترده ویروس covid۱۹ در سطح جامعه و قرمز بودن منطقه ش ...
کد خبر : ۵۳۵۹  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ 
رضا ریاحی در پیامی سالروز شهادت امام جواد(ع) را تسلیت گفت.
کد خبر : ۵۳۵۸  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ 
وزیر نیرو اعلام کرد که طبق اصل ۱۳۸ قانون اساسی، در جلسه امروز دولت، وزرای نیرو، کشور، صنعت و نفت از اختیارات ویژه برای حل مشکلات موجود برخوردار شدند.
کد خبر : ۵۳۵۷  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ 
با حضور به موقع تیم های عملیاتی آتش‌نشانی،خدمات شهری و فضای سبز شهرداری آتش سوزی گسترده اراضی سپید کمرچال میگون اطفا شد.
کد خبر : ۵۳۵۶  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ 
شهردار اوشان فشم میگون با صدور پیامی ۱۴ تیرماه "روز شهرداری ها و دهیاری ها" را تبریک گفت.
کد خبر : ۵۳۵۵  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ 
شهردار اوشان،فشم،میگون پس از بازدید از سومین دوره نمایشگاه گنجینه اثر ماندگار از مشارکت هنرمندان و حضور مشاغل خانگی و کارآفرینان در نمایشگاه ابراز خشنودی کرد.
کد خبر : ۵۳۵۳  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ 
در پی انتصاب حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای به ریاست قوه قضائیه که با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت پذیرفت رضا ریاحی،در پیامی این انتصاب شایسته را به وی تبریک گفت.
کد خبر : ۵۳۵۰  |  تاريخ وقوع :
 ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ 
به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با رئیس حوزه قضایی بخش رودبارقصران دیدار کردند
صفحه1از7123456...7.بعدي.برو

صفحه


       

بسم‌الله الرحمن الرحیم

مفاد حقوق شهروندی

مقدمه

حاکمیت مطلق بر جهان و انسان از آن خداست و هم او، انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم ساخته است. هیچ‌کس نمی‌تواند این حق الهی را از انسان سلب کند یا در خدمت منافع فرد یا گروهی خاص قرار دهد. ملت ایران این حق را از طریق اصول قانون اساسی اعمال کرده؛ و به‌موجب اصول 113 و 121، مسئولیت اجرا و پاسداری از قانون اساسی را بر عهده رئیس‌جمهور نهاده است. رئیس‌جمهور که در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران بر پشتیبانی از حق، گسترش عدالت و حمایت از آزادی و کرامت انسانی افراد و حقوق ملت در قانون اساسی به خداوند سوگند یادکرده است، «منشور حقوق شهروندی» را به‌مثابه برنامه و خط‌مشی دولت برای رعایت و پیشبرد حقوق اساسی ملت ایران اعلام می‌کند.


ادامه مطلب

ماده 13 و24 قانون ارتقای سلامت اداری
  ماده13ـ کلیه مسؤولان دستگاههای مشمول این قانون موظفند بدون فوت وقت از شروع یا وقوع جرائم مربوط به ارتشاء، اختلاس، کلاهبرداری، تبانی در معاملات دولتی، اخذ درصد (پورسانت) در معاملات داخلی یا خارجی، اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی، دخالت در معاملات دولتی در مواردی که ممنوعیت قانونی دارد، تحصیل مال نامشروع، استفاده غیرمجاز یا تصرف غیرقانونی در وجوه یا اموال دولتی یا عمومی و یا تضییع آنها، تدلیس در معاملات دولتی، اخذ وجه یا مال غیرقانونی یا امر به اخذ آن، منظور نمودن نفعی برای خود یا دیگری تحت هر عنوان اعم از کمیسیون، پاداش، حق الزحمه یا حق العمل در معامله یا مزایده یا مناقصه و سایر جرائم مرتبط با مفاسد اقتصادی در حوزه مأموریت خود بلافاصله باید مراتب را به مقامات قضائی و اداری رسیدگی کننده به جرائم و تخلفات گزارش نمایند، در غیر این صورت مشمول مجازات مقرر در ماده (606) قانون مجازات اسلامی می شوند.

ادامه مطلب

5.7.4.0
گروه دورانV5.7.4.0